Czy mokasyny damskie możemy założyć do wszystkiego? Jak należy nosić wygodne obuwie, aby jednocześnie wyglądać stylowo?

Sukces mokasynów

Mokasyny damskie w zasadzie od długich lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Miękkie materiały oraz płaska powierzchnia gwarantują nam komfort noszenia. Te buty kultowe mają w swoich kolekcjach najsłynniejsze marki. Nie może ich także zabraknąć na naszym krajowym rynku. Wśród obuwia tego najbardziej popularnymi modelami są mokasyny damskie zamszowe czy też nubruku. Na prawdziwe elegantki czekają mokasyny sztywne ze skóry na obcasie niewielkim. Bardzo modne są również mokasyny na podeszwie grubej. Popularność tego właśnie obuwia niestety nie zawsze gwarantuje nam duży sukces. Musimy jednak pamiętać, że mokasyny miękkie zakładamy raczej do stylizacji niezobowiązujących. Wystrzegamy się ich na spotkaniach oficjalnych.

Jakie wybrać spodnie do mokasynów?

Mokasyny z dopasowanymi błędnie spodniami skrócą nam niestety nogi. Do tego będą pogrubiać optycznie sylwetkę. Dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedni dolnej części garderoby do butów tego typu. Osoby szczupłe pozwolić mogą sobie na kompozycję mokasynów nawet z rurkami. Wiosną dobierać je najlepiej w zestawach kolorowych, na przykład rurki czerwone z zamszowym obuwiem w odcieniu brązu. Oczywiście mokasyny damskie nosimy bez skarpetek.

Kolejnym połączeniem modowym jest połączenie dżinsów z przetarciami oraz mokasynów w kolorach klasycznych. Przy stylizacji tej odsłaniamy kostki przez podwinięcie nogawek. Tenże trik nam znacznie wysmukli nogi oraz także nada całości stylu miejskiego. Małą wskazówką jest to, że spodnie z szerokimi nogawkami, jak na przykład popularne dzwony rezerwuje się jednak dla całkiem innego obuwia. W innym wypadku powiększymy sobie optycznie uda.

Możemy także ubrać spodnie capri do mokasynów lakierowanych. Będą także pasować do butów tych szorty. Tenże duet uzupełnia się świetnie latem. Do swojej figury dopasowujemy długość odpowiednią spodenek oraz kreujemy stylizację na przykład safari czy też marynarską.