Źródło: https://magsteron.pl/

VIPA SPEED7 to nowocześnie zaprojektowany, wydajny procesor stosowany w programowalnych sterownikach logicznych 300S popularnej marki Yaskawa. Technologia ta odznacza się wysoką niezawodnością, a także jest kompatybilna z PLC marki Siemens z rodziny S7-300 – zarówno pod względem jednostek centralnych, jak i modułów rozszerzających. SPEED7 zapewnia bezpieczną i długoterminową eksploatację sterownika w warunkach automatyki przemysłowej.

Czym wyróżnia się procesor VIPA SPEED7?

VIPA SPEED7 to wyjątkowo innowacyjna technologia, która wyróżnia się przede wszystkim optymalną prędkością i szybkością reakcji magistrali oraz przetwarzania sygnałów. Sterowniki z linii 300S marki Yaskawa możesz znaleźć w asortymencie naszego sklepu internetowego Magsteron. Ich dużą zaletą jest unikalna forma zarządzania pamięcią, która może być regulowana poprzez sprawną wymianę karty Micro Memory Card bez potrzeby zmiany procesora. Technologia SPEED7 bazuje też na protokole Advanced KnowHow-Protect zapewniającym efektywną ochronę wrażliwych danych operacyjnych.

Właściwości systemu

System VIPA 300S dysponuje zintegrowanymi interfejsami komunikacyjnymi, takimi jak wbudowany PtP czy Ethernet/MPI do standardowej komunikacji PG/OP. Takie rozwiązanie przyczynia się do komfortowej i elastycznej pracy w różnych zastosowaniach przemysłowych. System ten sprawia, że sterowniki należą obecnie do najbardziej wydajnych i najszybszych kontrolerów dostępnych w sprzedaży. W zależności od modelu, pamięć można indywidualnie rozszerzyć do 8 MB przy wykorzystaniu VIPA MMC. Procesory odznaczają się również kompaktową konstrukcją, a wszystkie peryferyjne wejścia i wyjścia znajdują się bezpośrednio na płycie. W ten sposób zastosowanie tej technologii przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Duża szybkość działania, skalowalna pamięć i efektywna komunikacja sprawiają, że 300S bardzo dobrze sprawdza się nawet w najbardziej wymagających aplikacjach.

W naszym asortymencie oferujemy również sterowniki innych marek, m.in. Siemens, Mitsubishi czy Omron.