Każdy właściciel strony wie, że pozycjonowanie odgrywa ogromną rolę w sprzedaży produktów w internecie. Okazuje się jednak, że obecnie nawet ono jest niewystarczające, aby przyciągnąć użytkownika do marki. Konieczne są dodatkowe działania, które świadczy m.in. agencja SXO. Co kryje się pod skrótem SXO? I dlaczego jest on jeszcze ważniejszy od pozycjonowania?

Agencja SXO – SEO i UX w jednym

Firmy, które decydują się na pozycjonowanie swojej strony w standardowy sposób często tracą klientów z powodu nieprawidłowo zaprojektowanej witryny. Źle dobrana wielkość czcionek, kolory czy rozmieszczenie treści wywołują negatywne doświadczenia u klientów i w konsekwencji zwiększają współczynnik odrzuceń. W trakcie reklamowania swojej firmy w sieci warto więc zadbać o dwa aspekty:

  • dostosować witrynę pod algorytmy Google;
  • zaprojektować ją w sposób intuicyjny i wygodny dla użytkownika.

Pozycjonowanie – pierwszy etap SXO

Na samym początku agencja SXO dba o prawidłowe przygotowanie strony pod kątem robotów wyszukiwarek. Dobierane są słowa kluczowe, teksty nasycane są frazami, tworzone jest linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne. Niektóre firmy reklamuje się lokalnie, np. przy pomocy fraz pozycjonowanie Warszawa, aby zapewnić im widoczność jedynie w określonym regionie. Są to działania długofalowe, których efekty możemy zobaczyć dopiero po kilku miesiącach od ich wdrożenia. Czym jest seo

Bada się tutaj głównie zachowania konkurencji, a działania dostosowuje do wymagań algorytmów – tak, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w krótkim okresie z jednocześnie długofalowymi rezultatami.

UX i UI na stronie internetowej

Jednak samo SEO nie wystarczy. Witryny muszą wychodzić naprzód nawykom klientów i dostosowywać się do nich. Tu nie ma miejsca na błędy. UX odpowiada za rozkład elementów na stronie, wielkość czcionek i ich rodzaj, a także za użyte kolory czy kształty przycisków. Okazuje się bowiem, że nawet takie małe rzeczy mają wpływ na odczucia klientów, a tym samym na pozycjonowanie i sprzedaż. Źle zaprojektowana strona obniża konwersję i może stać się przyczyną frustracji wielu odbiorców. sxo.pl/pozycjonowanie-bydgoszcz/