Jakie sukienki na wesele są najbardziej odpowiednie? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które już niedługo w planach mają bawić się na znakomitej zabawie. Zanim zaczniemy poszukiwania tej jedynej kreacji, należy zdać sobie sprawę z tego, czy podczas wesela będzie obowiązywał dress code. Może w naszym kraju nie jest to jeszcze tak bardzo popularne, ale czasem Para Młoda uprzedza, że takie i takie zasady co do ubioru będą obowiązywać. Goście powinni się do nich dopasować, aby nie sprawić przykrości świeżo poślubionym małżonkom.

Na wystawnych przyjęciach obowiązuje styl ubiory black tie. O co dokładnie chodzi? O wystawne, piękne kreacje, które kojarzone są bardzo często z wielkimi przyjęciami, urządzanymi w wystawnych wnętrzach. Suknie balowe do ziemi, zwiewnie owijające się wokół nóg w tańcu są jak najbardziej wskazane. Odsłonięte ramiona, czy też szal narzucony na ramię na pewno będzie się pięknie prezentował. W przypadku black tie panie bardzo często pozwalają sobie na uszycie sukienki na zamówienie, aby móc w odpowiedni sposób się zaprezentować.

W Polsce takie eleganckie przyjęcia weselne są rzadkością. Pary Młode nie narzucają sztywnego dress code, czy też nie krępują swoich gości wystawnymi wnętrzami. Dzięki temu można pozwolić sobie na założenie sukienek koktajlowych, które są idealne na przyjęcia weselne. Przy czym nie można zapominać o tym, że nie wszystkie sukienki pasują na przyjęcia weselne, więc nie należy pozwalać sobie na zbytni luz.

Ważny jest także kolor sukienki. Skoro ma to być udana zabawa, to jak najbardziej można pozwolić sobie na coś w jasnych kolorach, jak chociażby róż, pastele, niebieski, zieleń. Biel we wszelkich odcieniach zarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla Panny Młodej, której to w tak ważnym dniu w żaden sposób nie można przyćmić. Należy uważać także z kolorem czarnym, ponieważ ktoś może to źle odczytać. Kolorów żałobnych należy unikać. Chyba, że postaramy się o to, aby dobrać do tego kolorowe i efektywne dodatki, rozjaśniające całą kreację.