Samochody kempingowe, to tak nazywane „domy na kołach”, więc głównie samochody dwuosiowe wykonane na podstawie auta dostawczego, w jakich prócz tradycyjnej kabiny pasażerskiej znajduje się również część bytowa dedykowana do regularnego zakwaterowania. Niezwykle innowacyjne oraz eleganckie „kampery”, ponieważ tak także są określane, zapewniają wygodne zakwaterowanie choćby czterech oraz więcej osób. W samochodzie tego rodzaju znajdują się m.in. część sypialna, część codzienna, kuchnia ze zlewem oraz kuchenką, toaleta z kabiną prysznicową i łazienka.

Jaki rodzaj dobrać – nowy lub używany?

Najistotniejszym elementem, jaki stanowi o tymże, jakie samochody kempingowe kupimy, jest niewątpliwie budżet, który jesteśmy w stanie poświęcić na ów cel. Miłośnicy caravaningu, jacy do dyspozycji mają mniej kapitałów, głównie decydują się na rodzaj z drugiej ręki. Należy się natomiast liczyć z tymże, iż nie zawsze ich wygląd jest dobry. Zarówno wewnątrz, jak również na zewnątrz mogą pojawić się jakieś wady oraz minusy. Także kampery z sektora pochodnego po wielu latach eksploatacji są szczególnie wrażliwe na rozmaitego typu usterki oraz wady.

Znane typy kamperów

Nie bez znaczenia jest też dobór dobrego typu kampera. W sprzedaży możesz odnaleźć owe z zabudową rodzaju kampervan, podwoziem półintegralnym czy w całości integralnym. Owe pierwsze są niewątpliwie najłatwiejsze w remontach, natomiast zazwyczaj nie mają łazienki ani prysznica. Sprawdzą się więc, jeśli chcesz jeździć kamperem jedynie na krótkie wyjazdy za miasto. https://cargo-group.pl/