Źródło: https://nocneklimaty.pl/

Dlaczego warto wybrać komplet pościeli frotte?

Komplet pościeli frotte to idealne wyposażenie sypialni każdego “zmarzlucha”. Jeśli więc często odczuwasz chłód – zwłaszcza wieczorami – poszewki z froty będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Właściwości tego materiału sprawiają, że dobrze sprawdzi się on nie tylko podczas zimnych miesięcy, ale również przez pozostałą część roku. Eliminuje bowiem problem dyskomfortu związanego z poceniem się skóry. Pościel z tkaniny frotte polubią wszystkie osoby, które cenią sobie praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości tekstylia. Komplety dostępne w naszej ofercie docenią także wielbiciele minimalizmu i jednolitego wyposażenia wnętrz. Produkty dostępne są bowiem w wielu atrakcyjnych kolorach do wyboru – i tych neutralnych, i tych bardzo intensywnych. Dlaczego jeszcze warto zaopatrzyć się w jeden z naszych kompletów pościeli z froty?

Trwała pościel na lata

Pościel z tkaniny frotte to inwestycja w solidne i trwałe wyposażenie Twojej sypialni. Materiał ten nawet po wielu praniach zachowuje swój pierwotny kształt i piękny, intensywny kolor. Wyrób nie ulega deformacji i nie ściera się, dzięki czemu posiada te same właściwości praktyczne nawet po wielu latach użytkowania – pozostaje przewiewny, chłonny i miękki oraz delikatny w dotyku. Chociaż teoretycznie można prać go w wysokich temperaturach, nie jest to konieczne dla utrzymania go w higienie i czystości. Frotte jest tkaniną, z której wszelkie zabrudzenia usuwa się stosunkowo łatwo, wobec czego pościeli wystarczy delikatne pranie w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. Na wytrzymałość naszej pościeli wpływa także jej wysoka gramatura oraz doskonały skład materiału, w którym dominuje dobrej jakości bawełna.

Estetyczny wygląd

Pościel frotte często polecana jest osobom, którym szkoda czasu na prasowanie. Wyroby z tej tkaniny są bowiem niezwykle odporne na gniecenie. Nie tylko nie wymagają prasowania po wypraniu, ale również estetycznie prezentują się w sypialni przez cały okres użytkowania. Jest to zasługa osłony pętelkowej, która dba o to, aby materiał zachowywał swoją strukturę. Warto wiedzieć również, że chociaż materiał ten można prasować, nie jest to polecane. Prasowanie może powodować bowiem utratę właściwości dotykowych tkaniny, a także zmniejszyć jej chłonność. Już samo pranie wyrobów frotte wystarczy, aby poszewki były odpowiednio oczyszczone. Później pościel należy jedynie wysuszyć.