Źródło: https://magsteron.pl/

Dane mechaniczne i warunki pracy

Panel operatorski KTP 400 Basic posiada obudowę z plastiku o stopniu ochrony IP65. Minimalna temperatura robocza to 0 °C, a maksymalna 50 °C. Urządzenie to może być montowane zarówno poziomo, jak i pionowo. Szerokość otworu montażowego wynosi 123 mm, wysokość 99 mm, a głębokość – 33 mm.

Pozostałe informacje

Urządzenie zostało wyposażone w zegar systemowy oraz sprzętowy zegar czasu rzeczywistego. Użytkownik ma do dyspozycji 10 MB na dane. Model ten jest zgodny z protokołem PROFINET. Panel operatorski KTP 400 Basic może być konfigurowany za pomocą oprogramowania STEP7 lub WinCC Basic (TIA Portal).

6AV2123-2DB03-0AX0 – nowoczesny interfejs HMI

6AV2123-2DB03-0AX0 to panel zaprojektowany specjalnie z myślą o realizacji prostych zadań wizualizacyjnych w każdych warunkach. Urządzenie to posiada zintegrowane funkcje oprogramowania, włącznie z systemem raportowania, wykresami czy opcją zarządzania przepisami. Ekran panelu może pracować w trybie zarówno poziomym, jak i pionowym. Obecność wejść USB pozwala na podłączenie myszy, klawiatury czy skanera kodów paskowych, a także umożliwia przesyłanie danych. Dzięki funkcji przyciemnienia jasności ekranu, model ten jest wyjątkowo energooszczędny.

Zastosowanie

KTP 400 Basic jest panelem HMI z serii podstawowej, dzięki czemu idealnie nadaje się do obsługi i monitorowania prostych instalacji oraz maszyn. Jego głównym zastosowaniem jest wizualizacja procesów, która znacząco podnosi jakość ich wdrażania w niewielkich zakładach. Panel ten obsługuje funkcje praktycznie niezbędne w dziedzinie mechanicznej inżynierii. W standardzie oprogramowania znajdują się takie opcje jak np. rejestrowanie alarmów, przełączanie języków, zarządzanie recepturą czy funkcje trendów.