Żałoba w Kielcach po zabójstwie Pawła Adamowicza

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta po zabójstwie Pawła Adamowicza, ogłosił w mieście czterodniową żałobę. Flagi będą opuszczone do połowy masztu, a masowe imprezy odwołane.

Bogdan Wenta ogłosił w Kielcach czterodniową żałobę. Rozpoczęła się ona we wtorek, 15 stycznia, a zakończy się w piątek, 18 stycznia. W tym czasie flagi będą opuszczone do połowy masztu i pojawią się na nich kiry. Imprezy o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym organizowane przez instytucje miejskie będą odwołane.

Żałobę wprowadziło już wiele miast w Polsce. Jest to reakcja na tragiczną śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który zmarł po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dzień jego pogrzebu Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową.

dodany 2019-01-16 10:30 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją