Nie żyje twórca słynnej Genowefy Pigwy

W sobotę (18 sierpnia) około godz. 4 nad ranem w szpitalu zmarł znany kabareciarz Bronisław Opałko. Twórca słynnej Genowefy Pigwy z Napierstkowa miał 66 lat.

Bronisław Opałko był znanym artystą kabaretowym. Skomponował muzykę do wielu przedstawień kabaretowych, spektakli teatralnych i recitali. Od lat wyśmiewał absurdy życia codziennego, promował folklor i świętokrzyską wieś. Zasłynął z roli Genowefy Pigwy z Napierstkowa. Był lubianym i docenianym artystą w środowisku kabaretowym.

Opałko ukończył wychowanie muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. W trakcie studiów występował w kabarecie "Pod postacią", a następnie założył własną orkiestrę "Do użytku wewnętrznego". W 1986 r. na kilka lat wstąpił do kabaretu radiowego Zespół Adwokacki Dyskrecja, dla którego w latach 1986-1989 występował w skeczach i nagrał wiele piosenek.

W 1987 r. założył własny kabaret "Pigwa Show", w którym występowali również dziennikarze "Teleexpressu" - Zbigniew Krajewski, Wojciech Nowakowski i Wojciech Reszczyński. Artysta w 1993 r. wyprowadził się z Kielc do pobliskiego Marzysza.

dodany 2018-08-20 11:56 przez MJS

źródło: Własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją