W Nowinach otwarto najnowocześniejszą zjeżdżalnię w kraju

Właśnie zakończył się remont rury zjazdowej na basenie "Perła" w Nowinach. 23-letnią zjeżdżalnię zastąpiono jedną z najnowocześniejszych w kraju. Remont trwał 1,5 miesiąca. Jej oficjalne otwarcie odbyło się w niedzielę (6 maja).

Nowa zjeżdżalnia oferuje wiele atrakcji. Wszystko za sprawą wyświetlacza multimedialnego, dzięki któremu zjazdowi towarzyszą efekty audiowizualne. Użytkownicy basenu będą mogli zjechać wśród krokodyli, pędzić na torze F1 lub w dżungli oraz zagrać w grę multimedialną. O wyborze zdecydują sami odwiedzający. Rura składa się z kilku warstw. Właściwa rura zjazdowa ma szerokość 120 cm. Jej kolejne elementy to ocieplenie i rura zewnętrzna, która ma intensywny niebieski odcień, a nocą jest podświetlona.

Budowa basenu "Perła" rozpoczęła się w 1994 r. W latach 90. pływalnia była bardzo popularną rozrywką. Od 2015 r. obiekt w Nowinach ponownie stał się bardzo popularny, gdy zamontowano zjeżdżalnię na basenach letnich, zmodernizowano pomieszczenia i sam budynek, zamontowano saunę infrared oraz zmodernizowano kotłownię olejową na gazową.

Koszt wymiany rury zjazdowej to niemal 800 tys. zł. Wartość całej inwestycji wynosi 1,6 mln zł. W 2011 r. basen odwiedziło 100 tys. osób, a w 2017 r. już prawie 170 tys.

dodany 2018-05-07 08:42 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją